Otwarcie II Etapu konsultacji

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy z przejęciem zaangażowali się w prace na I Etapie konsultacji synodalnych w naszej Archidiecezji. Dziękujemy za wszystkie przesłane syntezy. Są one dowodem na to, że bardzo wielu osobom, świeckim i duchownym, zależy na Kościele i pragną współtworzyć jego współczesną ewangeliczną i ewangelizującą codzienność.


W odnośniuku poniżej przedstawiamy kolejne pytania opracowane przez naszą Grupę Roboczą do pracy podczas II Etapu konsultacji diecezjalnych 16 Synodu Powszechnego Kościoła w Archidiecezji Łódzkiej. Są one pogrupowane tematycznie tak, aby można było przeprowadzić minimalnie cztery spotkania w grupach synodalnych – przynajmniej jedno w miesiącu.


Mamy nadzieję, że odpowiedź na zamieszczone pytania przyczyni się nie tylko do podjęcia refleksji dotyczącej życia chrześcijańskiego w Kościele, ale także będzie inspiracją do konkretnych działań. Bardzo prosimy, aby wszystkie cztery spotkania zakończyły się jedną wspólną syntezą, którą należy przesłać na adres synod2021@archidiecezja.lodz.pl najpóźniej do 30 kwietnia 2022r.

Życzymy owocnej pracy,

Grupa Robocza

Pytania znajdują się >> tutaj <<